Editördenİş ve Finans

Dolar veya Euro Kazanabileceğiniz İş Siteleri

Dolar ve Euro nasıl kazanabilirim? Dolar veya Euro ile para kazanabileceğim iş siteleri hangileri? Bu soruların cevabı yazımızda..

Dolar veya Euro nasıl kazanabilirim? Dolar ve Euro karşısında Türk Lirasının değer kaybetmesi bu soruyu gündeme getirdi.Bu sorunun cevabı ise;  bilgisayarınız ve internetiniz varsa freelancer olarak iş siteleri üzerinden dolar veya euro kazanabilirsiniz.

Freelancer: Bir kuruma bağlı olmadan,kendi adına çalışan ve mekandan bağımsız çalışan kişidir.

Dolar veya Euro ile para kazanabileceğiniz iş siteleri:

UpWork

Upwork, freelancer iş bulmak için en iyi web sitelerinden biri olabilir. Upwork’ta yeteneğinize ve becerinize uygun bir iş ilanı bulabilirsiniz. İş ilanlarının sürekli olarak güncellendiği websitesinde küçük şirketlerden Microsoft gibi devasa şirketlere kadar birçok şirket ile Upwork aracılığıyla çalışabiliyorsunuz.

Upwork sayesinde birçok projede çalışıp ciddi paralar kazanabilirsiniz. Fakat bu ciddi paraları kazanmak için bir öğrenme sürecini yaşamanız gerekiyor. Özellikle bir freelancer olarak etkili teklifler yazma sanatını öğrenmelisiniz.

UpWork sitesine “BURADAN” ulaşabilirsiniz.

Toptal

Toptal, çoğunlukla ABD ve Avrupa merkezli şirketlerde freelancer olarak çalışma imkanı sunuyor. Platform’da yer almak için zorlu bir eleme sürecinden geçmeniz gerekiyor. Bu eleme süreci Toptal’ı rakiplerinden ayırıyor.

Platformun bu özelliği korkutucu gelebilir. Fakat bu özellik sayesinde yüksek getiri elde edebileceğiniz projelerde çalışma şansına sahip oluyorsunuz. Örneğin, Airbnb’i gibi devasa şirketler ile çalışmak için daha az rakibe sahip olacaksınız.

Toptal sitesine “BURADAN” ulaşabilirsiniz.

Freelancer

Freelancer websitesi, 32 milyon kayıtlı kullanıcıya sahip olmasıyla en büyük freelancer platformudur. Platformda web tasarım ve programlama,grafik tasarımı,logo tasarımı,içerik pazarlama ve makale yazımı gibi kategorilerde binlerce potansiyel iş mevcuttur.

Sahip olduğu kitle nedeniyle platformda ciddi bir rekabet olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle bir freelancer olarak etkili teklif vermeyi öğrenmelisiniz.

Freelancer sitesine “BURADAN” ulaşabilirsiniz.

Simply Hired

Simply Hired websitesi iş ilanları için herhangi bir ücret talep etmiyor. Platformun bu politikası, freelancerlar için iş fırsatlarını artırıyor.

Platformda yer alan iş arama işlevleri kullanışlı olup, aramalarınızı yalnızca ilgilendiğiniz işler ile daraltmanıza olanak tanıyor. Platform, aynı zamanda iş arayanlar için özgeçmiş yazma kılavuzları, kapak mektubu yazma ve size yardımcı olacak diğer bilgilerle birlikte harika kaynaklar sunuyor.

Simply Hired sitesine “BURADAN” ulaşabilirsiniz.

Fiverr

Fiverr, en popüler freelancer platformlarından biridir. Platformda,  200 ülkeden 3 milyondan fazla kişi yer alıyor. Bu durum platformda iş bulma ihtimalinizi artırırken,rekabet düzeyini de yükseltiyor.

Platformda, becerilerinize yönelik bir iş bulmama ihtimaliniz okdukça düşük.. Üstelik Fiverr, size yeteneklerinizi geliştirmeniz ve müşterilere kendinizi nasıl sunacağınıza dair ücretsiz öğrenme kursları sunuyor.

Fiverr sitesine “BURADAN” ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu