Yaşam

Umumi Tuvalet Kapılarının Alt Kısmı Neden Boş Oluyor?

Tuvalet bölmelerinin ve kapılarının alt kısımlarında neden boşluk var bilmek istiyorsanız, cevapları bulmak için doğru yazıyı okuyorsunuz.

Uzun bir yolculukta, bir lokantada veya bir alışveriş merkezinde ihtiyacınızı gidermek için umumi tuvaleti kullanmak zorunda kalmışsınızdır. Umumi tuvaletlerdeki tuhaf tasarım da dikkatinizi çekmiştir. Bölmelerin ve kapıların alt tarafındaki boşluklar dikkat çekicidir.

Tuvalet bölmelerinin ve kapılarının alt kısımlarında neden boşluk var bilmek istiyorsanız, cevapları bulmak için doğru yazıyı okuyorsunuz.

İşte umumi tuvalet kapılarının zemine kadar uzanmamasını haklı gösteren nedenlerden bazıları:

Temizlemesi Daha Kolay

Tuvalet kapısının alt kısmındaki boşluk sayesinde temizlik işlemi daha kolay ve pratik olmaktadır. Umumi bir tuvalet gün boyunca temizlenmelidir. Kapı altında boşlukları olan bir tuvaleti hortumla bile yıkayabilirsiniz. Çünkü belirli bir noktada drenaj olmasa bile suyun akacak bir yeri vardır.

Acil Erişim

Kapı altlarında boşluğun olmadığı umumi tuvaletlerde bir kişi bilincin kaybederse onu birinin fark etmesi saatler alabilir. Bu durum altta bir boşluk olan bir tuvalette meydana gelirse, birisinin çok daha hızlı fark etmesi olasıdır; Bu, her saniyenin yaşam ve ölüm arasındaki fark anlamına geldiği durumlarda önemlidir.

İstenmeyen Davranışlara Karşı Caydırıcılık

İnsanlar altta bir boşluk bulunan bir tuvalet kabinin de kısmen görülebildikleri için istenmeyen davranışlar için doğal bir caydırıcıdır.

Birinin uyuşturucu kullanıp kullanmadığını veya bir tezgahta seks yapıp yapmadığını görmeyi kolaylaştırıyor, Su ve sanitasyon uzmanı Kimberly Worsham

Daha Uygun Maliyetli

Beton ve fayans gibi inşaat ürünlerinin ciddi bir maliyeti vardır. Umumi tuvaletlerdeki bu düzende ise beton ve fayans gibi materyaller yerine tahta veya türevi materyaller kullanılır. Zeminden tavana kadar bölmeler uzanmaz. Umumi tuvaletlerde kullanılan bu yapı doğal olarak uygun maliyetlidir.

Daha İyi Hava Sirkülasyonu

Daha iyi hava sirkülasyonu sağlaması tuvalet kabinlerinin altında boşlukların olmasının en önemli nedenlerinden biridir. Olayın doğası gereği bu tür bölmelere sahip tuvaletlerde de koku büyük bir problemdir. Fakat tamamen kapalı tuvalet bölmelerinde problem daha büyüktür.

Umumi tuvaletlerdeki boşluğa sahip bölmelerin patentini 1918’de mucid Charles W Motts aldı. US1256354A No’lu Patent

Bekleme Süresi Azalır

Tuvalet bekleme süresi azalır. Kapının alt kısmındaki boşluk sayesinde sıra bekleyen insanlar görülür. Sıra bekleyen insanların görüldüğü durumlarda tuvalet bölmesindeki kişiler genellikle işlerini hızlandırma gerekliliğini hisseder. Bu sayede umumi tuvaletlerde yoğunluk sorunu bir nebze aşılmış olur.

Kaçış Rotası

Bir kilit, çok çeşitli nedenlerle sıkışabilir. Umumi tuvaletlerinin kapı kilitlerinin gün boyunca sürekli kullanılması bu ihtimali artırır. Böyle bir durumda kalındığında umumi tuvaletlerdeki kapının altındaki boşluk bir kaçış rotasıdır.

Kaynak
onepointpartitionsSlate

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu